С добро пробиваш в свят увълчен,
на почит тук са подлите дела,
а ти едничък между тях се мъчиш
в живота да се бориш с доброта!
Едничък ангел в тази сивотия,
стоеше ТИ с отворена душа...
Напук на цялата, околната помия,
стоеше горд със вдигната глава!
Напук на всички дребни, малки хора,
напук на толкова омраза, суета,
усмихваше се свежо, непресторено,
ах, колко ти завиждах за това!
Не бях до там добра, a мъчех се,
a може би и глупост е това?
Във този свят от зло увълчил се,
да не предпазваш своята душа...
Раняван бил си много и навсякъде,
знам лъган бил си, ти, от любовта,
използван даже зарад добротата ти,
но пак запазил си човечността!
Поклон ти правя, мили мой приятелю,
знай Господ има, той ще ни спаси.
С усмивка побеждавай неприятеля,
доброто всичко, знай, ще победи!
Няма коментари:
Публикуване на коментар